Fotograf na chrzest

Reportaż z chrztu świętego

Chrzest święty dziecka to wielkie wydarzenie dla każdej rodziny. Fotografie z chrztu są jedną z najważniejszych pamiątek. Piękne i profesjonalnie wykonane zdjęcia z tej uroczystości to gwarancja zachowania wspomnień. Piszę to zarówno jako ojciec jak i profesjonalny fotograf na chrzest.

Fotograf na chrzest – dlaczego warto zatrudnić fotografa

Fotografowanie chrztu jest niezwykle trudnym zadaniem. Przede wszystkim dlatego, że udzielanie tego sakramentu przebiega bardzo szybko. Nie ma miejsca na pomyłki, szukanie ostrości czy kadru. Fotograf ma tylko jedną szansę aby uwiecznić na zdjęciach przebieg tej uroczystości. Dlatego zachęcam wszystkich do zatrudnienia profesjonalnego fotografa.
Wykonując zdjęcia podczas uroczystości chrztu świętego wiele uwagi poświęcam na pokazanie uczuć i emocji jakie towarzyszą temu wydarzeniu. Spojrzenia, gesty, tulenie i uspokajanie płaczącego dziecka to piękne obrazy jakie staram się utrwalić na fotografiach z chrztu świętego.

 
fotograf na chrzest
fotograf na chrzest
fotograf na chrzest

Co składa się na reportaż z Chrztu Świętego?

Najczęściej mój reportaż z chrztu świętego składa się z trzech części:

1. Fotografowanie podczas przygotowań – ubieranie maleństwa, zdjęcia detali – ubranka, buciki, świeca itp., portrety dziecka.
2. Fotografowanie podczas uroczystości w Kościele – staram się skrupulatnie uwiecznić wszystkie obrzędy chrzcielne, błogosławieństwo rodziców, naznaczenie olejem świętym i polanie wodą, nałożenie białej szaty przez matkę chrzestną, zapalenie świecy przez ojca chrzestnego oraz udział w całej mszy świętej.
3. Fotografowanie na przyjęciu – jest szansą na uwiecznienie wszystkich zaproszonych gości, wręczanych prezentów ale także jest okazją do krótkiej sesji rodzinnej.

Całość pięknie uzupełni indywidualnie wykonany album fotograficzny


fotograf na chrzest